Różaniec do Świętego Mikołaja z Miry



6 GRUDNIA

ARCYBISKUP MIRY

Odmawia się na Różańcu.

Różaniec do prywatnego odmawiania wedle uznania!

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Na krzyżyku:

1 J 4, 7-21 – Bóg jest źródłem prawdziwej miłości, wiary i życia

Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu. W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. Umiłowani, jeśli Bóg tak nas umiłował, to i my winniśmy się wzajemnie miłować. Nikt nigdy Boga nie oglądał. Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg trwa w nas i miłość ku Niemu jest w nas doskonała. Poznajemy, że my trwamy w Nim, a On w nas, bo udzielił nam ze swego Ducha. My także widzieliśmy i świadczymy, że Ojciec zesłał Syna jako Zbawiciela świata. Jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu. Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim. Przez to miłość osiąga w nas kres doskonałości, że mamy pełną ufność na dzień sądu,  ponieważ tak, jak On jest [w niebie],  i my jesteśmy na tym świecie. W miłości nie ma lęku,  lecz doskonała miłość usuwa lęk,  ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka,  nie wydoskonalił się w miłości. O źródle miłości My miłujemy [Boga],  ponieważ Bóg sam pierwszy nas umiłował. Jeśliby ktoś mówił: «Miłuję Boga», a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi,  nie może miłować Boga, którego nie widzi. Takie zaś mamy od Niego przykazanie,  aby ten, kto miłuje Boga,  miłował też i brata swego.

Wierzę w Boga…

Na dużym paciorku przy krzyżyku: Modlitwa Pańska – Ojcze nasz…

Na 3 małych paciorkach: Święty Mikołaju, naucz nas z miłością dbać o wszystkich potrzebujących. Błogosławiony Biskupie, sługo Chrystusa, dołącz się do naszej modlitwy, abyśmy służyli Bogu we współczesnym świecie. Amen.

Chwała Ojcu…

Na dużych paciorkach: Modlitwa Pańska – Ojcze nasz…

Na 10 małych paciorkach: Święty Mikołaju, naucz nas z miłością dbać o wszystkich potrzebujących. Błogosławiony Biskupie, sługo Chrystusa, dołącz się do naszej modlitwy, abyśmy służyli Bogu we współczesnym świecie. Amen.

Po każdej dziesiątce: Niech będzie błogosławiony Bóg w aniołach i świętych swoich.

INTENCJE DO KAŻDEJ DZIESIĄTKI:

1. Święty Mikołaj: Jego cudowne narodziny. Patron dzieci. Módlmy się za rodziców i dzieci, dzieci ze specjalnymi potrzebami, sieroty, zaniedbane i maltretowane dzieci i za tych, którzy się nimi opiekują.

2. Święty Mikołaj: Biskup Miry. Módlmy się za przywódców chrześcijańskich, za prześladowanych chrześcijan i kościoły poświęcone świętemu Mikołajowi.

3. Święty Mikołaj: Wspomożenie Niewinnych. Módlmy się za tych w więzieniu, którzy są skazani, a są niewinni. Módlmy się za ofiary wojen.

4. Święty Mikołaj: Patron marynarzy. Módlmy się za wszystkich podróżujących na lądzie, morzu i powietrzu. Za żeglarzy i marynarzy.

5. Święty Mikołaj: Pomocnik ubogich. Módlmy się za wszystkich, którzy żyją w ubóstwie na całym świecie, za bezdomnych, bezrobotnych, aby otrzymali pomoc od ludzi.

Na zakończenie:

Módlmy się: Miłosierny Ojcze Niebieski, dziękujemy łaskawości Twojej za to, że świętego Mikołaja naznaczyłeś nam jako patrona i opiekuna; racz nas przez całe życie prowadzić drogą przykazań Twoich, abyśmy będąc z łaski Twojej wezwani, za Jego przyczyną służyć Ci mogli na wieki ze świętymi w niebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Niech Najświętsza Boża Rodzicielka Maryja, Święty Mikołaj i wszyscy Święci, modlą się za nami.

Niech Aniołowie Boży nas chronią.

Niech Bóg Wszechmogący: Stwórca, Odkupiciel i Uświęciciel nas błogosławi.

Amen.