Koronka do Świętego Maksymiliana Marii Kolbego



14 SIERPNIA

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa Św. Bernarda (na paciorku za medalikiem): Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie, o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony do Ciebie, o Panno nad pannami, i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale je usłysz łaskawie i wysłuchaj. Amen.

Modlitwa (14 razy): O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. I za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

Wezwanie po każdej modlitwie Cudownego Medalika: Święty Maksymilianie, módl się za nami!

Koronkę kończy modlitwa do św. Maksymiliana: Módlmy się: Boże, który dałeś Kościołowi i światu świętego Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika, pałającego miłością do Dziewicy Niepokalanej, całkowicie oddanego misji apostolskiej i heroicznej służbie bliźniemu, za jego wstawiennictwem daj nam, ku chwale Twego imienia, zaangażować się bez reszty dla dobra ludzkości, abyśmy naśladowali życie i śmierć Chrystusa, Syna Twego. Amen.

***


Różaniec składa się z medalika przedstawiającego świętego oraz z 15 paciorków. Celem tej koronki jest wyproszenie wstawiennictwa „męczennika miłości”, którego Papież Jan Paweł II ogłosił patronem trudnych czasów oraz prorokiem cywilizacji miłości. Dla nawrócenia i uświęcenia dusz, jedynym narzędziem jest łaska Boża. Tę łaskę otrzymuje się poprzez modlitwę. Dlatego to modlitwa, którą Niepokalana sama na Cudownym Medaliku objawiła, ma pierwszorzędną wagę. Liczba paciorków nawiązuje do daty śmierci św. Maksymiliana – 14 sierpnia 1941 roku.